TAK TO JSME MY...
VAŠI LEKTOŘI (NEJEN) JÓGY
 

PETRA GUTWIRT

Miluji život, mého manžela, dceru, jídlo, hudbu, cestování a samozřejmě jógu a vše co k ní patří. 

Jsem certifikovanou instruktorkou hatha jógy, kterou vedu především v mém jógovém studiu v Halasově ulici v Ostrově. Specializuji se i na dětskou jógu, která mě baví, protože je hravá.

V mých očích nemá jóga žádné hranice, provází mě každým dnem a stala se mou neoddělitelnou součástí. Je pro mne nejen fyzickým cvičením, ale i radostí, relaxací, životním stylem i novou životní cestou.

Velmi si vážím Vaší důvěry a účasti na mých lekcích. Těší mě Vaše spokojené tváře, které vídám po společných lekcích jógy. Jsou pro mne znamením, že i Vám dělá jóga dobře a přináší Vám radost.

Budu ráda instruktorkou, inspirací a motivací pro každého, kdo se rozhodne jógu zkusit. Také budu velmi potěšena, pokud si odemne necháte vyrobit nějaký osobní spirituální šperk. Vyrábím je převážně z přírodních minerálních kamenů a do každého kousku vkládám kus vlastní energie, kterou čerpám právě z jógy. Věřím, že Vám budou zdrojem energie a budou Vaším ochranným amuletem nebo třeba jen krásným doplňkem Vašeho outfitu. 

S láskou, Petra

ŠÁRKA KOTLÁNOVÁ

Zdravím všechny jógové příznivce a děkuji Petře, že mohu být dalším členem jejího týmu.

Jsem Ostrovský patriot. Vystudovala jsem fyzioterapii, kterou praktikuji v lázních Jáchymov. Celý život mám spojený s pohybem. Společnost mi často dělá kolo, koloběžka, běžky, sjezdovky, míč, lezačky i brusle. V posledních letech mi do života vstoupila další velká láska, kterou je jóga. Prošla jsem pomalejším stylem hatha jógy a nyní si mou oblibu získala tradiční ashtanga jóga. 

Přijďte zasít semínko své jógové praxe, těším se na Vás a budu ráda Vašim průvodcem.

Namaste, Vaše Šárka.

DANIELA

„Říká se, že jóga přichází do života v tom nejvhodnějším okamžiku. Do toho mého přišla v těhotenství a stále i po 8 letech je mi nekonečnou inspirací, radostí, pohybovou rozmanitostí, relaxací, ale i výzvou. Neustále se vyvíjí a je pro mne nekončící cestou za poznáním sebe i druhých. To co dává jóga mně, bych ráda předala i Vám. Doufám, že z lekcí budete odcházet s pocitem, že právě vy jste teď a tady středobodem vesmíru, plni euforie a pocitu, že jóga posiluje nejen tělo, ale především uvolňuje mysl.

S úctou, Vaše DanielaANNA

Od dětství žiji pohybem. Vyrůstala jsem na horách, tudíž ani zimní sporty mi nejsou cizí. Při studiu na gymnáziu jsem se rozhodovala, kam své vzdělání dále směřovat. Co by mě naplňovalo v mém dalším životě. Vždy jsem chtěla pracovat s lidmi, a hlavně pracovat v pohybu. Sedavá zaměstnání mě nikdy nelákala, a proto bylo mé rozhodnutí jednoznačné pro studium fyzioterapie. Časem jsem si při zaměstnání doplnila další vysokoškolské vzdělání o obor Rehabilitace a psychosociální péče o děti, dospělé a seniory. Bylo pro mě důležité pochopit člověka nejen po fyzické stránce, ale i po psychické stránce. Podívat se na jeho problém komplexněji a popřípadě mu pomoci v další integraci během rehabilitace. Studium fyzioterapeuta však školou nekončí. MusíM si vzdělání neustále doplňovat. Mám za sebou již celou řadu kurzů: Rehabilitační léčba některých druhů ženské sterility metodou L. Mojžíšové, Metodika senzomotorické stimulace - senzomotorika, stabilizace, stabilita, Taping - prevence pohybového aparátu, Dynamická neuromuskulární stabilizace a další. Kromě obecné fyzioterapie se tedy intenzivněji věnuji problematice bolestí zad, hrudníku a kořenových kloubů, vadnému držení těla, poruchám dechového stereotypu, potížím v pánevní oblasti a posilováním hlubokých stabilizačních svalů tzv. core trénink. Mezi mé další zájmy patří především moje rodina a trávení společného volného času v přírodě. Ráda relaxuji manuální činností – keramikou, tvorbou dekorace z různých materiálů a v poslední době i šitím na šicím stroji.

Závěrem bych chtěla citovat známého filozofa a lékaře Avicennu, který pravil: „ Kdo zanechal tělesných cvičení, často churaví, neboť síla jeho orgánů následkem nedostatku pohybu slábne.“

Proto Vás všechny zvu na své rehabilitační cvičení.

S láskou k pohybu, Vaše Anna

LENKA

Vystudovala jsem magisterské studium fyzioterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V praxi fyzioterapeuta se specializuji především na pacienty s neurologickým onemocněním. Jsem certifikovaný lektor Vojtovy reflexní lokomoce a konceptu DNS profesora Pavla Koláře.

Zajímám se aktivně o jógu, port de bras, , tanec a taneční terapii, pohybové aktivity a  sport hendikepovaných. Vedla jsem lekce cvičení po porodu a nyní vedu lekci pro lidi s roztroušenou sklerózou. Mimo práci věnuji nejvíce času svým dvojčatům, svému manželovi a sobě.

V mé práci i životní cestě mě zásadně ovlivnila láska k pohybu (krasobruslení a sportovní aerobik), cestování a psychicky a fyzicky náročná práce fyzioterapeuta v Centru Paraple, kde jsem pracovala s lidmi po poranění míchy. Baví a zajímá mě pohyb ve všech možných podobách, zároveň toužím pohybu i lidskému tělu více rozumět. Je to cesta, která nikdy nekončí. Baví mě otevírat stále nové obzory. Cítím ale, že na této cestě jsem pokorným  průvodcem, protože každý jsme za své zdraví zodpovědný. 

 .