MŮŽETE SE TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ LEKTORY

KLÁRA POKORNÁ

O Kláře:

Jsem mezinárodní učitelka jógy. Věnuji se dynamické a silné Vinyase flow, která je hravá a zábavná, ale zaroveň vám dodá sílu, flexibilitu a energii. Absolvovala jsem 500 hours YTT s Dylanem Wernerem, miluji stoje na rukou, dobrou kávu a cestování.

Co si pro vás Klára připravila:

MOVE LIKE A NINJA - NINJA FLOW 

Lekce vinyasa flow, která je zaměřená na flexibilitu a mobilitu těla. Pokud chcete posunout svoji praxi o kousek dál a nebo se chcete dozvědět nové přístupy k flexibilitě , tak tohle je ta správná lekce. Zaměříme se hlavně na fasciálni síť našeho těla a různé druhy cvičení, které vám pomůžou jak posílit, tak i protáhnout a uvolnit vaše tělo tak, abyste se na konci lekce cítili jako ninja.

HANDSTAND ARCHITECTURE

Stoj na rukou je úžasná pozice na naší cestě. Pomáhá nám překonávat strach, buduje sebedůvěru, posiluje sílu a stabilitu, mění perspektivu a prohlubuje vnitřní spojení sám se sebou a přítomností.
Tento workshop Vám pomůže pochopit techniku stoje na rukou, anatomii a mechaniku pohybu. Naučíte se několik cvičení, které vám pomůžou dosáhnout skvělého stoje na rukou a posílí vaší jógovou praxi. Také budeme pracovat s partnerem - naučíte se někoho spotovat a opravovat.

KATARÍNA MIKULANDOVÁ

O Kataríně:

Bude doplněno. 

Co si pro vás Katarína připravila:

Bude doplněno:

ARUNA SINGHVI

O Aruně:

Narodila jsem se v Rádžasthánu v tradiční hinduistické rodině a jóga a ajurvéda pro mě představují více způsob života, než pouhé cvičení.
Studovala jsem a také učila na různých univerzitách v Indii, USA a Velké Británii. Specializuji se na tropickou medicínu. V mládí jsem se věnovala klasickému indickému tanci Katak.

Učení jógy se věnuji více než tři desetiletí

Co si pro vás Aruna připravila:

TRADIČNÍ INDICKÁ JÓGA S ARUNOU:

Bude doplněno.

O Taťáně:

Jsem vdaná a mám dvě dcery.
V průběhu let do mého života vstoupila jóga a dnes vyučuji jógu dospěláky i dětičky. Již mnoho let pracuji sama na svém seberozvoji skrze seminářů, terapií s úžasnými lektory, kouči i duchovními učiteli. Jednu věc jsem za ty roky pochopila - každý jsme tvůrcem svého života. A to jaký náš život bude, je jen na nás. Je to nekončící proces, je to cesta, je to radost a láska. 

Jóga můj život obohatila o nový rozměr - zklidnění, zpomalení, zjemnění se a o pocit naplnění, o nové přátele a zážitky.

V roce 2012 jsem prošla zasvěcením Shaktipat (aktivace kundaliní energie shakti) u osvíceného indického mistra Swami Nardananda a obdržela jsem od něho jméno VIDYA - moudrost, bohyně vědění, ta jež povznáší jedince z temnoty do světla.

V roce 2016 jsem absolvovala svůj sen zažít šamanskou ceremonii s ayahuascou. Skrze tuto hlubokou očistu jsem uviděla svůj záměr duše v tomto životě - stát se skutečnou ženou a žít tak v blaženosti. Pochopit hloubku a principy ženství, ženské energie. 

Stále si plním své sny a řídím se moudrem, že SVŮJ ŽIVOT SI VYTVÁŘÍME SAMI a dále NESNAŽ SE ZJISTIT KÝM JSI, ALE STAŇ SE TÍM, KÝM CHCEŠ BÝT. Toto je hluboké moudro, žádný osud neexistuje, vše a celý náš život je výsledkem našich rozhodnutí. 


Co si pro vás Taťána připravila:

HATHAJÓGA S RELAXACÍ NA TÉMA "SEBELÁSKA A SEBEHODNOTA" aneb pojďme si společně otevřít svá srdce skrze jógové ásany na podporu a energetizaci srdeční čakry.

Zaměříme se na vnitřní rovnováhu, posílení a harmonizaci manipůra čakry a posílíme svou životní sílu. 

Relaxaci budeme mít na téma "Nejkrásnější verze sebe sama".

JÓGOVÉ POVÍDÁNÍ O CESTĚ SRDCE A BALI aneb příběh jedné ženy, která vždy věděla, že v sobě skrývá velký potenciál, ale nevěděla jak na to ... až jednoho dne ji život donutil se začít dívat do sebe a ne mimo sebe. 

Povídání o Cestě srdce, o jogových cestách na Bali, o Bali a jeho daru. O místu, kde ROVNOVÁHA VE VŠEM  a život TADY A TEĎ, je jeho přirozeností. 

Když toto vše pochopíme, náš život dostane nový směr.
Dojdeme k naplnění a pochopení sebe a svého smyslu života. 

KRISTÝNA PAULUS

O Kristýně:

Cítím zodpovědnost a velké potěšení ze sdílení toho, co jsem se díky mým učitelům naučila a prožila. Sdílím všechny poklady jógy, které jsem osobně prožila a integrovala. Sdílím jógu přístupnou formou, ale přesto komplexně tak, abych mým přátelům a žákům rozšířila obzory.

Při sdílení jógy vycházím z kombinace principů ajurvédy a tantrické hatha jógy. Moje lekce jsou dynamické s cílem postupně skze tělo vědomě vést dech k celkovému posílení, vitalizaci a znovunalezení spojení se sebou samotným. Sdílím techniky, které jsou prověřeny tisíciletou tradicí, a které jsou předávány z učitele na žáka.

Moje vlastní zkušenost z praktikování je, že úsilí na podložce mění kvalitu života mimo ni. Jsem zde pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba a užívat si toho, co nám život nabízí.

Je pro mě obohacující a je zároveň výzvou, jak s přibývajícím věkem (jsem ročník 1979) mít tělo, které mi dělá radost a mysl vědomou a klidnou.

Co si pro vás Kristýna připravila:

TANTRICKÁ HATHA JÓGA:

Ať už jste na podložce víc než doma nebo s jógou začínáte...tato lekce je pro Vás a o Vás. Jejím záměrem je otevřít dveře setkání, kdy hra dechu ztiší mysl a nechá tělo proplout ásanovou praxí, abyste po závěrečné meditaci a relaxaci byli obohaceni novou zkušeností - s jógou i sami se sebou. 

S láskou a s pokorou, Kristýna - www.paulusyoga.cz

DANIEL PAULUS

O Danielovi: 

Vždy jsem byl snílek a idealista ale nohy mám pevně na zemi. Snažím se dělat vše s maximálním nasazením a s co nejširší znalostí kontextu. Věřím, že i business v korporátu se dá dělat eticky a s hlubokým smyslem. Většinu mé 20ti leté profesionální kariéry jsem pracoval v globální firmě v řadě vysokých manažerských pozic. Miluji knihy a studium, ale nechápu současný vzdělávací systém. Miluji přemýšlení a práci, ale nechápu business na úkor světa a lidí. Věřím, že skutečné štěstí, spokojenost a naplnění přichází z harmonie mezi materiálním dostatkem a rozvojem duševních hodnot. Jsem od přírody introvert, ale naučil jsem se stát před publikem. Miluji moji ženu a naše 3 děti a chci pro ně změnit svět. Každý může iniciovat změnu tím, že změní sám sebe. Neustále pracuji na svých vědomých i nevědomích částech mého Já, abych dokázal být lepším otcem, manželem, přítelem, synem, kolegou, leadrem, člověkem. Každý den selhávám v mnoha menších i větších věcech a i to mě dělá člověkem. Každý večer si dělám malou revizi, abych byl schopen udělat to lépe další den. Měl jsem v životě velké štěstí a snažím se to vracet zpět skrze sdílení mých znalostí, zkušeností a prožitků s dalšími.
Co si pro vás Daniel připravil:

MEDITACE:

Bude doplněno. 

MICHAELA SIRNÁ

O Michaele:

Jsem fyzioterapeutka a celoživotní lektorka pohybu. Vše, co se svalů, pohybu a tréninku týká, je mým denním chlebem - jóga, obličejová jóga, aerobic, aquaerobic...

Jóga je pro mě propojením těla a mysli spojené s absolutním vnímáním všeho, co při pozicích děláme. Od dechu, přes pohyb až po pocity. 

Sama sebe nepovažuji za jogínku, ale především za ženu, která osobitým a odlehčeným způsobem předává svým klientům jednoduchou formou j=ogy možnost uvolnit mysl, protáhnout a posílit se a hlavně vnímat sebe samotného jako nejdůležitější osobu svého života.

Co si pro vás Michaela připravila:

FACE JÓGA

Obličejová jóga je třešinkou na dortu k jakékoli formě péče a zájmu o sebe. Tato neinvazivní metoda omladí zábavným tréninkem přibližně 50ti obličejových svalů Váš obličej, zjemní vrásky a restartuje ozdravné procesy ve Vaší tváři i životě.

FYZIOJÓGA “JAK NA BOLAVÁ ZÁDA”:

Fyzio jóga je odlehčená forma celotělové jógy zaměřená na regeneraci, restart energie, obnovu pohyblivosti, pružnosti a vitality. Snadno proveditelné pozice jsou vhodné pro jakoukoliv generaci, běžnou populaci i absolutní neznalce jógy.

Příčinou bolestí zad jsou z mého pohledu tři základní důvody. Nedostatek pohybu, špatně prováděné cviky a dlouhodobá jednostranná zátěž. 

Bez správného a dostatečného protažení, alespoň pár cviků na záda 2 x týdně, není z hlouhodobého hlediska reálné očekávat od svého těla vitalitu, pohyblivost a správné fungování páteře. 

Pasivní řešení chozením na masáže a užíváním analgetik jen nalháváme sami sobě, že je vše ok. 

Z dlouhodobé praxe ve fyzioterapii vím, že většina z nás je přirozeně spíše línějších a proto si na tomto workshopu ukážeme, jak vlastně na to.

PATRIK ZOUHAR

O Patrikovi:

Jsem člověk s otevřenou myslí se zálibou v meditaci, józe a osobním rozvoji. Rád hledám nová a jednoduchá řešení, která zlepší kvalitu života mně i ostatním. Založil jsem projekt Zjednodušeno.cz, píšu blog, spolupořádám festival Stačí málo, nahrávám podcast o minimalismu a organizuji výpravy nalehko.

Co si pro vás Patrik připravil:

JÓGA A MINIMALISMUS - CESTA K JEDNODUCHOSTI:

Taky vám připadá dnešní svět příliš rychlý a komplikovaný? Minimalismus a jóga mají hodně společného – jsou to způsoby života, které zpomalují. Učí prožívat podstatu a jednoduchost – bez ohledu na to, co se právě děje. Pojďme na chvíli vystoupit z rychlého tempa dnešní doby a popovídat si o tom, jak se tyto filozofie můžou stát našimi vnitřními rádci. Možná nám ukážou cestu k jednoduššímu a spokojenějšímu životu. Možná pak začneme méně chtít, budeme méně pracovat a trávit více času v přítomném okamžiku s těmi, kteří jsou pro nás nejdůležitější.

ZUZANA PITHARDOVÁ

O Zuzce:

Jmenuji se Zuzka, jsem žena, matka, masérka a asistentka ve Freya centru v Plzni (www.freyacentrum.cz). Před 4 lety jsem se dostala k učení a následně praktikování tantry, které mi zásadně změnilo pohled na sebe a mé vlastní tělo. Líbí se mi, jaká moudrost a pravda se s v našich tělech nachází a jak se je můžeme díky tantře a sexuologické práci s tělem naučit poslouchat, vnímat a “léčit”.

Nejsem lékařka ani terapeutka, považuji se za průvodkyni. S mými klientkami procházím jednotlivými sezeními a snažíme se pracovat s tématy pomocí zvědomování přes fyzické tělo. Tedy praktikuji těhotenské a poporodní masáže, tantrické masáže, vaginální mapování, či mapování jizev. Dotek, láska, pozornost. To je pro mě má práce.

Láska propojuje všechny mé pracovní aktivity. Organizujeme Love festival - vše, co děláš z lásky, je láska. V letních měsících působím na svatbách jako svatební koordinátorka a na zimu připravuji svatební veletrh.

Co si pro vás Zuzka připravila:

ŽENA vs. MUŽ - JAK BÝT V HARMONII:

Harmonie mezi mužem a ženou, aneb opravdu jsou muži z Marsu a ženy z Venuše?

"Muži a ženy jsou dva různé živočišné druhy" - tvrdí na začátku jednoho oblíbeného českého filmu. Proč je to někdy tak těžké porozumět si navzájem? Jak je možné se sladit a být ve vztahu oboustranně spokojení?

Budeme si povídat o ženách a mužích, jejich odlišnostech a také o jejich potřebách. Díky tomu možná snáze pochopíte, proč se vaše drahá polovička někdy chová tak a jindy jinak. Porozumíte potřebám a dokážete pak lépe ve vztazích s druhým pohlavím komunikovat. Dotkneme se témat z běžného partnerského života a v neposlední řadě naší sexuality, o které se stále mluví velmi málo. A přitom  50% životní energie člověka, je energie sexuální. 

Čemu se tedy věnovat více :-)

Těším se na vás Zuzka.

VLADIMÍR PALEČEK

O Vláďovi:
Co si pro vás Vláďa připravil:

JÓGA SMÍCHU:

SVĚTLANA HÁLKOVÁ

O Světlaně:
Co si pro vás Světlana připravila:

SVĚT AJURVÉDY:

METODA PSYCH-K:


 .