MŮŽETE SE TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ LEKTORY

KLÁRA POKORNÁ

O Kláře:

Jsem mezinárodní učitelka jógy. Věnuji se dynamické a silné Vinyase flow, která je hravá a zábavná, ale zaroveň vám dodá sílu, flexibilitu a energii. Absolvovala jsem 500 hours YTT s Dylanem Wernerem, miluji stoje na rukou, dobrou kávu a cestování.

Co si pro vás Klára připravila:

MOVE LIKE A NINJA - NINJA FLOW 

Lekce vinyasa flow, která je zaměřená na flexibilitu a mobilitu těla. Pokud chcete posunout svoji praxi o kousek dál a nebo se chcete dozvědět nové přístupy k flexibilitě , tak tohle je ta správná lekce. Zaměříme se hlavně na fasciálni síť našeho těla a různé druhy cvičení, které vám pomůžou jak posílit, tak i protáhnout a uvolnit vaše tělo tak, abyste se na konci lekce cítili jako ninja.

HANDSTAND ARCHITECTURE

Stoj na rukou je úžasná pozice na naší cestě. Pomáhá nám překonávat strach, buduje sebedůvěru, posiluje sílu a stabilitu, mění perspektivu a prohlubuje vnitřní spojení sám se sebou a přítomností.
Tento workshop Vám pomůže pochopit techniku stoje na rukou, anatomii a mechaniku pohybu. Naučíte se několik cvičení, které vám pomůžou dosáhnout skvělého stoje na rukou a posílí vaší jógovou praxi. Také budeme pracovat s partnerem - naučíte se někoho spotovat a opravovat.

KATARÍNA MIKULANDOVÁ

O Kataríně:

Nerada o sobě píši, proto budu raději, když mě přijdete poznat osobně na jógový festival YOGA FEST PETRAKI. 

A my o Kataríně říkáme, že je to vnímavá, srdečná a laskavá žena, která má své jógové studio. Je jogínkou tělem i duší a své lekce okořeňuje slovenskou řečí, smyslem pro humor a stálým úsměvem. 

Co si pro vás Katarína připravila:

RANNÍ VINJÁSA - JÓGA SRDCE

Jógové jemnemné plynutí od nepatrného pohybu až k základům záklonových pozic. Poplujeme spolu od jemného dechu, až po nejhlubší nádech do oblasti srdce - jógy srdce. 

O Taťáně:

Jsem vdaná a mám dvě dcery.
V průběhu let do mého života vstoupila jóga a dnes vyučuji jógu dospěláky i dětičky. Již mnoho let pracuji sama na svém seberozvoji skrze seminářů, terapií s úžasnými lektory, kouči i duchovními učiteli. Jednu věc jsem za ty roky pochopila - každý jsme tvůrcem svého života. A to jaký náš život bude, je jen na nás. Je to nekončící proces, je to cesta, je to radost a láska. 

Jóga můj život obohatila o nový rozměr - zklidnění, zpomalení, zjemnění se a o pocit naplnění, o nové přátele a zážitky.

V roce 2012 jsem prošla zasvěcením Shaktipat (aktivace kundaliní energie shakti) u osvíceného indického mistra Swami Nardananda a obdržela jsem od něho jméno VIDYA - moudrost, bohyně vědění, ta jež povznáší jedince z temnoty do světla.

V roce 2016 jsem absolvovala svůj sen zažít šamanskou ceremonii s ayahuascou. Skrze tuto hlubokou očistu jsem uviděla svůj záměr duše v tomto životě - stát se skutečnou ženou a žít tak v blaženosti. Pochopit hloubku a principy ženství, ženské energie. 

Stále si plním své sny a řídím se moudrem, že SVŮJ ŽIVOT SI VYTVÁŘÍME SAMI a dále NESNAŽ SE ZJISTIT KÝM JSI, ALE STAŇ SE TÍM, KÝM CHCEŠ BÝT. Toto je hluboké moudro, žádný osud neexistuje, vše a celý náš život je výsledkem našich rozhodnutí. 


Co si pro vás Taťána připravila:

HATHAJÓGA S RELAXACÍ NA TÉMA "SEBELÁSKA A SEBEHODNOTA" aneb pojďme si společně otevřít svá srdce skrze jógové ásany na podporu a energetizaci srdeční čakry.

Zaměříme se na vnitřní rovnováhu, posílení a harmonizaci manipůra čakry a posílíme svou životní sílu. 

Relaxaci budeme mít na téma "Nejkrásnější verze sebe sama".

JÓGOVÉ POVÍDÁNÍ O CESTĚ SRDCE A BALI aneb příběh jedné ženy, která vždy věděla, že v sobě skrývá velký potenciál, ale nevěděla jak na to ... až jednoho dne ji život donutil se začít dívat do sebe a ne mimo sebe. 

Povídání o Cestě srdce, o jogových cestách na Bali, o Bali a jeho daru. O místu, kde ROVNOVÁHA VE VŠEM  a život TADY A TEĎ, je jeho přirozeností. 

Když toto vše pochopíme, náš život dostane nový směr.
Dojdeme k naplnění a pochopení sebe a svého smyslu života. 

KATEŘINA PELCOVÁ

O Kateřině:

Jóga mě omámila a mámí stále, stal se ze mě jogamaniak.cz.

Před lety jsem si slíbila, že všechno, co dělám, dělám tak, aby mi to přinášelo radost. Tímto předsevzetím se snažím řídit. Každou aktivitu (včetně povinností) se snažím dělat tak, aby mi přinášela radost.

Miluji pohyb, být v pohybu. Uvědomila jsem si, že pohyb nemusí být pouze “odměnou” po práci. Právě můj koníček, má vášeň, může být mojí hlavní náplní.

Józe se věnuji přes 10 let v roli cvičky, která si chodila čistit tělo i hlavu. Před lety jsem se zamilovala do obličejové jógy, která pomohla mé babičce rozpohybovat tváře po mozkové příhodě a mě zbavila pigmentových skvrn v obličeji. Loni jsem propadla Hormonální jógové terapii, která uzdravila moje tělo. Letos jsem se nadchla pro smích bez důvodu, pro Jógu smíchu. Nyní si užívám blahodárné účinky antistresových technik a mír Hatha jógy.

Dnes už se hýbu od rána. Po probuzení se směju do zrcadla, s hormonální jógou vítám ráno, po snídani se jdu zpotit… Ano, pak i pracuji, ale s absolutně jinou energií. Celý den mě provází blažená spokojenost, že život je pro mě zábava. Vesmíru děkuji, že se z koníčka stal hlavní kůň. 

S  radostí tvořím živé i online kurzy v Čechách i zahraničí. Potkat se můžeme na festivalech, workshopech i přes obrazovku počítače nebo televize.

Pohybem klientům předávám radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Ráda si vezmu do parády i vás.

Co si pro vás Kateřina připravila:

HORMONÁLNÍ JÓGA:

Během 60 minutové lekce se zaměříme na hormonální rovnováhu našeho těla. Seznámím vás s vybranými cviky ze sestavy hormonální jógové terapie. Naučím vás snadné antistresové, pranajamické a koncentrační techniky pro zachování duševní i tělesné pohody. Na závěr vás provedu jóga nidrou pro zharmonizování energetických center čaker. Po lekci vás mile překvapí nával energie.

PROŽITKOVÝ WORKSHOP “BAŇKOVÁNÍ OBLIČEJE”:

Obohatím vás o pohled východního učení. Každý čínský lékař zná diagnózu svého pacienta z pohledu do tváře. Vnímá vyryté vrásky, které vznikají dlouhodobým prožitkem emocí. Zbarvení bělma, čistotu duhovky ... Na workshopu se dozvíte, jaké orgány se ve kterých částech obličeje promítají. Pokud máte v nějaké části obličeje "defekt" plně s tímto místem souvisí vitalita daného orgánu. Ukážeme si akupresurní body v obličeji, kterými můžeme orgány posilovat. Naučím vás lymfatickou masáž, která pomáhá odvádět toxiny, usazený melanin (hormon pigmentu), nerovnoměrně rozložený tuk i jiné neduhy z obličeje do vylučovacího systému. Vypůjčím vám obličejové baňky dvou velikostí, se kterými masáž obličeje a krku provedeme. Baňkování silně prokrvuje každý sval do hloubky. Je jednou z mála technik, která dokáže odtahovat sval od kosti horní, dolní sanice i v oblasti čela, lebeční. Díky tomu bývá baňkování praktikováno jako přirozená prevence: 
- pigmentových skvrn
- vrásek, především na čele, kde svaly přirůstají k lebeční kosti
- popraskaných žilek ve tvářích
- akné
- zánětů dásní
- ochabování aktivity buněk (stárnutí)
Často se používá, jako rychlá cesta k prokrvení celého obličeje a tím otevření všech pórů, před nanášením kosmetických přípravků.

Po lekci, účinné automasáži mimického i žvýkacího svalstva se budete cítit tak příjemně, jako když odcházíte z kosmetického salonu. Bonusem vám bude poznání, že blahodárné účinky baňkování si můžete dopřávat z pohodlí svého domova ve svém volném čase. Praktikováním smáznete dvě mouchy jednou ranou. Prokrvíte, omladíte obličej a aktivujete akupunkturní body a dráhy všech orgánů v těle. 

S sebou, ale není podmínkou:
  • čelenku do vlasů
  • zrcátko
  • dobrou náladu

Těším se na vás na prožitkové lekci, Káťa

MARTINA DOLEŽALOVÁ

O Martině:

Jsem členkou Yoga Alliance. Vyučuji v různých zemích světa, od Bali a Dubaje až po Austrálii, Jižní Ameriku a Jihovýchodní Asii. Specializuji se na Hatha jógu, Jin a Restorativní jógu, Vinyasu a Tantra jógu. Vedu jóga retreaty (např. na Bali a v Austrálii) a působím v kurzech pro budoucí učitele jógy, např. v Praze nebo v Krabi (Thajsko).

Pořádám workshopy a semináře jógy, které kombinují cvičení jógy s turistikou a meditací v lese, provádím zvukové terapie (tibetské mísy, gong, posvátné zpěvy, ícaro), hluboké léčení skrze působení vody, meditace dle měsíčních fází, extatický tanec a šamanský tanec. Také vystupuji jako dance performer se stylem, který kombinuje Dance jógu a Acro jógu s baletem a scénickým tancem.

V červenci 2019 jsem vedla pro Corny.cz Paddleboard + Yoga Tour po České republice.

Více informací o mě najdete na: www.martinadolezalova.cz

Co si pro vás Martina připravila:

JIN JÓGA S DLOUHOU RELAXACÍ + ZVUKOVÁ TERAPIE SE ŠAMANSKÝM BUBNEM

Cvičení jin jógy se od jangověji laděných lekcí liší svým klidem a trpělivostí, s níž necháváme tělo klesat hlouběji do ásán, harmonizujeme se v nich a prohlubujeme je skrze působení gravitace. Jin jóga zapojuje především ty části těla, které se nacházejí nejblíže vnitřnímu jádru: kosti, pojivové tkáně a klouby. V pozicích setrváváme po dobu 3 až 5 minut. Jin jóga podporuje přítok energie a výživy do pojivových tkání a přináší hluboké uvolnění a regeneraci. Zároveň zvyšuje cirkulaci lymfy a krevního oběhu, zlepšuje flexibilitu, podporuje uvolnění fascií a kultivuje meditativní stav mysli prostřednictvím prohloubení pozornosti a nalézáním vnitřního ticha. 

Závěrečná zvuková terapie se šamanským bubnem dá prostor uzdravování přes vibrace a frekvence, které pomáhají transformovat potlačené a negativní emoce skrze práci s CNS. Ícaró zpěvy amazonských šamanů dokáží přivolat důležitá poselství a vize a svými vibračními frekvencemi pomáhají navodit hluboké Alpha meditační stavy. 

KRISTÝNA PAULUS

O Kristýně:

Cítím zodpovědnost a velké potěšení ze sdílení toho, co jsem se díky mým učitelům naučila a prožila. Sdílím všechny poklady jógy, které jsem osobně prožila a integrovala. Sdílím jógu přístupnou formou, ale přesto komplexně tak, abych mým přátelům a žákům rozšířila obzory.

Při sdílení jógy vycházím z kombinace principů ajurvédy a tantrické hatha jógy. Moje lekce jsou dynamické s cílem postupně skze tělo vědomě vést dech k celkovému posílení, vitalizaci a znovunalezení spojení se sebou samotným. Sdílím techniky, které jsou prověřeny tisíciletou tradicí, a které jsou předávány z učitele na žáka.

Moje vlastní zkušenost z praktikování je, že úsilí na podložce mění kvalitu života mimo ni. Jsem zde pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba a užívat si toho, co nám život nabízí.

Je pro mě obohacující a je zároveň výzvou, jak s přibývajícím věkem (jsem ročník 1979) mít tělo, které mi dělá radost a mysl vědomou a klidnou.

Co si pro vás Kristýna připravila:

CHILLI & SWEET TRADITIONAL YOGA:

Ať už jste na podložce víc než doma nebo s jógou začínáte...tato lekce je pro Vás a o Vás. Jejím záměrem je otevřít dveře setkání, kdy hra dechu ztiší mysl a nechá tělo proplout ásanovou praxí, abyste po závěrečné meditaci a relaxaci byli obohaceni novou zkušeností - s jógou i sami se sebou. 

S láskou a s pokorou, Kristýna - www.paulusyoga.cz

DANIEL PAULUS

O Danielovi: 

Vždy jsem byl snílek a idealista ale nohy mám pevně na zemi. Snažím se dělat vše s maximálním nasazením a s co nejširší znalostí kontextu. Věřím, že i business v korporátu se dá dělat eticky a s hlubokým smyslem. Většinu mé 20ti leté profesionální kariéry jsem pracoval v globální firmě v řadě vysokých manažerských pozic. Miluji knihy a studium, ale nechápu současný vzdělávací systém. Miluji přemýšlení a práci, ale nechápu business na úkor světa a lidí. Věřím, že skutečné štěstí, spokojenost a naplnění přichází z harmonie mezi materiálním dostatkem a rozvojem duševních hodnot. Jsem od přírody introvert, ale naučil jsem se stát před publikem. Miluji moji ženu a naše 3 děti a chci pro ně změnit svět. Každý může iniciovat změnu tím, že změní sám sebe. Neustále pracuji na svých vědomých i nevědomích částech mého Já, abych dokázal být lepším otcem, manželem, přítelem, synem, kolegou, leadrem, člověkem. Každý den selhávám v mnoha menších i větších věcech a i to mě dělá člověkem. Každý večer si dělám malou revizi, abych byl schopen udělat to lépe další den. Měl jsem v životě velké štěstí a snažím se to vracet zpět skrze sdílení mých znalostí, zkušeností a prožitků s dalšími.
Co si pro vás Daniel připravil:

MEDITACE:

Chcete se dozvědět, co je to vlastně ta meditace a jaké techniky Vám pomohou se naučit meditovat? Přijďte si poslechnout krátké představení jógové meditační praxe a vyzkoušet si několik jednoduchých technik, které si budete moci přenést do svého každodenního života. Meditace není věda, ale pochopení jejích principů a vlivu na naše tělo a mysl nám může pomoci lépe a jednoduše zklidnit naši roztěkanou mysl.

MICHAELA SIRNÁ

O Michaele:

Jsem fyzioterapeutka a celoživotní lektorka pohybu. Vše, co se svalů, pohybu a tréninku týká, je mým denním chlebem - jóga, obličejová jóga, aerobic, aquaerobic...

Jóga je pro mě propojením těla a mysli spojené s absolutním vnímáním všeho, co při pozicích děláme. Od dechu, přes pohyb až po pocity. 

Sama sebe nepovažuji za jogínku, ale především za ženu, která osobitým a odlehčeným způsobem předává svým klientům jednoduchou formou j=ogy možnost uvolnit mysl, protáhnout a posílit se a hlavně vnímat sebe samotného jako nejdůležitější osobu svého života.

Co si pro vás Michaela připravila:

FACE JÓGA

Obličejová jóga je třešinkou na dortu k jakékoli formě péče a zájmu o sebe. Tato neinvazivní metoda omladí zábavným tréninkem přibližně 50ti obličejových svalů Váš obličej, zjemní vrásky a restartuje ozdravné procesy ve Vaší tváři i životě.

FYZIOJÓGA “JAK NA BOLAVÁ ZÁDA”:

Fyzio jóga je odlehčená forma celotělové jógy zaměřená na regeneraci, restart energie, obnovu pohyblivosti, pružnosti a vitality. Snadno proveditelné pozice jsou vhodné pro jakoukoliv generaci, běžnou populaci i absolutní neznalce jógy.

Příčinou bolestí zad jsou z mého pohledu tři základní důvody. Nedostatek pohybu, špatně prováděné cviky a dlouhodobá jednostranná zátěž. 

Bez správného a dostatečného protažení, alespoň pár cviků na záda 2 x týdně, není z hlouhodobého hlediska reálné očekávat od svého těla vitalitu, pohyblivost a správné fungování páteře. 

Pasivní řešení chozením na masáže a užíváním analgetik jen nalháváme sami sobě, že je vše ok. 

Z dlouhodobé praxe ve fyzioterapii vím, že většina z nás je přirozeně spíše línějších a proto si na tomto workshopu ukážeme, jak vlastně na to.

PATRIK ZOUHAR

O Patrikovi:

Jsem člověk s otevřenou myslí se zálibou v meditaci, józe a osobním rozvoji. Rád hledám nová a jednoduchá řešení, která zlepší kvalitu života mně i ostatním. Založil jsem projekt Zjednodušeno.cz, píšu blog, spolupořádám festival Stačí málo, nahrávám podcast o minimalismu a organizuji výpravy nalehko.

Co si pro vás Patrik připravil:

JÓGA A MINIMALISMUS - CESTA K JEDNODUCHOSTI:

Taky vám připadá dnešní svět příliš rychlý a komplikovaný? Minimalismus a jóga mají hodně společného – jsou to způsoby života, které zpomalují. Učí prožívat podstatu a jednoduchost – bez ohledu na to, co se právě děje. Pojďme na chvíli vystoupit z rychlého tempa dnešní doby a popovídat si o tom, jak se tyto filozofie můžou stát našimi vnitřními rádci. Možná nám ukážou cestu k jednoduššímu a spokojenějšímu životu. Možná pak začneme méně chtít, budeme méně pracovat a trávit více času v přítomném okamžiku s těmi, kteří jsou pro nás nejdůležitější.

ZUZANA PITHARDOVÁ

O Zuzce:

Jmenuji se Zuzka, jsem žena, matka, masérka a asistentka ve Freya centru v Plzni (www.freyacentrum.cz). Před 4 lety jsem se dostala k učení a následně praktikování tantry, které mi zásadně změnilo pohled na sebe a mé vlastní tělo. Líbí se mi, jaká moudrost a pravda se s v našich tělech nachází a jak se je můžeme díky tantře a sexuologické práci s tělem naučit poslouchat, vnímat a “léčit”.

Nejsem lékařka ani terapeutka, považuji se za průvodkyni. S mými klientkami procházím jednotlivými sezeními a snažíme se pracovat s tématy pomocí zvědomování přes fyzické tělo. Tedy praktikuji těhotenské a poporodní masáže, tantrické masáže, vaginální mapování, či mapování jizev. Dotek, láska, pozornost. To je pro mě má práce.

Láska propojuje všechny mé pracovní aktivity. Organizujeme Love festival - vše, co děláš z lásky, je láska. V letních měsících působím na svatbách jako svatební koordinátorka a na zimu připravuji svatební veletrh.

Co si pro vás Zuzka připravila:

ŽENA vs. MUŽ - JAK BÝT V HARMONII:

Harmonie mezi mužem a ženou, aneb opravdu jsou muži z Marsu a ženy z Venuše?

"Muži a ženy jsou dva různé živočišné druhy" - tvrdí na začátku jednoho oblíbeného českého filmu. Proč je to někdy tak těžké porozumět si navzájem? Jak je možné se sladit a být ve vztahu oboustranně spokojení?

Budeme si povídat o ženách a mužích, jejich odlišnostech a také o jejich potřebách. Díky tomu možná snáze pochopíte, proč se vaše drahá polovička někdy chová tak a jindy jinak. Porozumíte potřebám a dokážete pak lépe ve vztazích s druhým pohlavím komunikovat. Dotkneme se témat z běžného partnerského života a v neposlední řadě naší sexuality, o které se stále mluví velmi málo. A přitom  50% životní energie člověka, je energie sexuální. 

Čemu se tedy věnovat více :-)

Těším se na vás Zuzka.

SVĚTLANA HÁLKOVÁ

O Světlaně:

Vystudovala jsem FTVS UK Praha. V mládí jsem dělala aktivně sport. gymnastiku, atletiku, lyžování, aerobic a další sporty. Dlouhodobě pracuji v oblasti nemovitostí, marketingu a investic. Jsem akreditovanou instruktorkou power a vinyása jógy, více než 10 let se zabývám ájurvédou, vystudovala  jsem školu ájurvédské - tradiční indické medicíny postupně u 3 učitelů – Pavla Hlošky, Góvinda Rajpoota Ajaye BobadehoNyní studuji védskou psychologii u Dr. Góvinda Rajpoota. Jsem certifikovanou poradkyní metody Psych-K.

Co si pro vás Světlana připravila:

SVĚT AJURVÉDY - JAK BÝT FIT DLE PRADÁVNÝCH VYZKOUŠENÝCH PŘÍRODNÍCH PRINCIPŮ:

Poznání ájurvédy se týká přírody, rozsahu lidského života a jeho cíle a zahrnuje jak jeho metafyzické tak jeho fyzické aspekty – zdraví a nemoc, štěstí a smutek, bolest a potěšení. Nehledá symptomy ale  hluboké příčiny nemocí a ty se snaží odstranit nebo změnit. Zabývá se převážně dlouhodobými - chronickými onemocněními nebo nerovnováhou. Její metody jsou založeny na individuálním přístupu k člověku, každý jsme jiný- jedinečný a máme jiné vlastnosti  a to znamená i jiné potřeby,  a to jak na fyzické, psychické tak  i duchovní úrovni.Pochopení vlastní jedinečnosti je základem zdraví a štěstí. Diagnostika se v ajurvédě zabývá rozpoznáním individuálního typu člověka a nastavením správného jídelníčku, životosprávy (denního a ročního rytmu), cvičení, procedur nebo bylinných kůr...a tím podporuje vlastní inteligenci těla, které má schopnost uzdravení.

VÉDSKÁ PSYCHOLOGIE - PROČ JSME NESPOKOJENÍ A CO S TÍM:

Průletem nad principy védské psychologie si povíme o tom, jak vědomě zvládat negativní pocity a zkušenosti.

0
 .